• به وب سایت تعاونی تولیدی وتوزیعی 555 خوش امدید
گوشت شتر مرغ

گوشت شتر مرغ

ویژگی‌های منحصر به فرد گوشت شترمرغ: 
1) وجود آمینواسیدهای اشباع و غیراشتباع مانند امگا 3، منبع سرشار ویتامینهای گروه B، A، C، E، مواد آلی ضروری مانند روی، منیزیوم و سلنیوم است.
2) میزان پایین کلسترول و سدیم(مناسب برای فشار خون بالا) که حتی از گوشت مرغ و بوقلمون نیز کمتر میباشد، کیفیت گوشت شترمرغ را مابین گوشت سفیدو گوشت قرمز قرار میدهد. 
3) گوشت شترمرغ به دلیل چربی اندک یکی از بهترین غذاهای مصرفی رژیمی برای تمام افراد جامعه به خصوص ورزشکاران، زنان باردار و بیماران قلبی و عروقی است. 
4) وجود ویتامین‌های مختلف در این گوشت باعث افزایش میزان باروری در زنان و مردان است سلنیوم موجود باعث افزایش تولید، رشد اسپرم و افزایش قدرت باروری مردانه می شود.
4) ویتامین‌های گروه B نقش مهمی در آزاد شدن تخمک در زمان تخمکگذاری ایفا می کند،  B6 باعث افزایش هورمون پروستروژن میشود که برای حفظ بارداری پس از لقاح ضروری است.
5) گوشت پخته شده آن طعمی مانند گوشت گوساله دارد و بسیار لذیذ است.  همچنین در انواع خورش‌ها، پاستا و به صورت کبابی و استیک استفاده می شود. 
6) گوشت شترمرغ به دلیل ساختار خاص بدن این پرنده که متناسب با زندگی در شرایط آب و هوای گرم و خشک است. ظرفیت بالایی برای حفظ و نگهداشت آب دارد.
7) گوشت شترمرغ در صنایع تبدیلی چون تولید انواع سوسیس‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. چراکه یکی از معیارها برای فرآوری محصولات بصورت سوسیس توانایی نگهداشت آب است.
8) کیفیت گوشت شترمرغ بسته به نحوه کشتار و نحوه طبخ آن متفاوت است. کشتار در شرایط مناسب و عاری از استرس برای پرنده باعث کنترل سطح PH گوشت خواهد شد.
9) وجود شبکه تجزیه، بسته‌بندی و توزیع استاندارد باعث عرضه به موقع و منظم محصول به بازار می‌شود. باتوجه به نیاز روزافزون جامعه به محصولات گوشتی سالم توجه و تمایل به سمت گوشت شترمرغ درحال افزایش است
10) نوپا بودن این صنعت و وضعیت کشتار نامناسب و عدم آگاهی تولیدکنندگان باعث شده است که همچنان تقاضای گوشت شترمرغ بیشتر از میزان تولید و عرضه آن باشد.
11) شرکت تعاونی تولیدی و توزیعی 555 با تولید این محصول در مقیاس انبوه و معرفی مزایای آن در سایت شرکت، امیدوار است گام موثری درجهت ارتقاء سلامت جامعه بردارد.